V mesecu juniju so se naši učenci udeležili različnih športnih tekmovanj na mestnem in državnem nivoju.

V tekmovanju v namiznem tenisu so nas zastopali Jernej Rotar (7. b), Laura Rahotin Pavič (6. c) in Klara Rahotin Pavič (4. c). Dekleti sta suvereno stopili na najvišji stopnički tekmovanja. Laura je osvojila prvo, njena sestra Klara pa drugo mesto.

namizni tenis

Na državno prvenstvo v akvatlonu se je uvrstil učenec 5. c Klemen Porobič. Tam si je priplaval in pritekel 12. mesto.

Na državno prvenstvo v atletiki se je uvrstil tudi Luka Ocepek (7. c). Tam bi moral nastopiti kot eden izmed najboljših dvajsetih skakalcev v državi, a je zaradi poškodbe nastop žal moral odpovedati.

Šolska ekipa v košarki 3x3 (Mark Svetina, Žiga Pezdir (oba 9. a), Lian Boisa (9. c) in Gaber Kisin (8. b)) se je prav tako uvrstila na državno prvenstvo, ki je potekalo v Kranju. Uvrstili so se med najboljših osem ekip v državi, predvsem pa navdušili s sodelovanjem, borbenostjo in izjemno energijo.