DRŽAVNO PRVENSTVO V ATLETIKI

Šolsko državno prvenstvo v atletiki je potekalo v Slovenski Bistrici, in sicer v sredo, 7. junija 2023. Na državno prvenstvo so se uvrstili štirje učenci naše šole. Na državno prvenstvo so se uvrstili z dobrimi rezultati, ki so jih dosegli na območnem ljubljanskem tekmovanju. Tam so uvrstili med najboljše šolske atlete v svoji disciplini in ustrezni starostni kategoriji.

Vreme je bilo izjemno naklonjeno tekmovalcem. Najprej smo stiskali pesti za Maksa Čebulja (7. a), ki se je pomeril v teku na 600 metrov. V cilj je pritekel kot drugi in okrog vratu ponosno prejel srebrno kolajno. Razveselil se je tudi svojega osebnega rekorda na tej razdalji, ki sedaj znaša 1:38:25. Med tem je Nea Riss (7. c) že opravila z začetnimi višinami v skoku v višino. S preskočenimi 130 cm pa je osvojila končno 20. mesto. Nato smo nestrpno pričakovali še obe tekačici na 300 metrov. Najprej je svojo tekaško nalogo med mlajšimi deklicami opravila Pika Sedej, ki je s časom 46:18 zasedla končno 16. mesto. Naša zadnja tekmovalka pa je bila Ajda Podgoršek, ki je med starejšimi deklicami v teku na 300 metrov s časom 42:67 osvojila 8. mesto.

Čestitamo vsem nastopajočim, saj ste dosegli odlične športne dosežke, spoznali meje svojih sposobnosti in ponosno zastopali našo šolo. Maksova osvojitev kolajne pa je prav tako nekaj posebnega, saj se je v šolski atletiki brez specialnega atletskega treninga, izjemno zahtevno uvrstiti v finalni del tekmovanja, oder za zmagovalce pa je pravi športni podvig.

Zapisala: Maruša Klopčič

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..